در این مقاله قصد دارم شما را با کاربردها و راهنمای درزگیری سطوح کاملا آشنا سازم پس در این مقاله با ما همراه باشید تا به صورت کامل و جامع نحوه استفاده از محصولات درزگیر بر پایه سیمان و کاربردهای آنها را برای شما بازگو کنیم.

پودر بندکشی

معرفی

برای درزگیری از محصولی استفاده می شود که برپایه سیمان تولید می‌شود و در واقع، مخلوطی از سیمان، مواد پلیمری، مواد آلی، فیلرهای معدنی، رنگدانه‌ها و افزودنی‌های آبگریز است.

این محصول برای درزبندی انواع سطوح پازلی مانند کاشی و سرامیک طراحی شده است و نسبت به روش‌های سنتی ملات سازی و درزگیری، برتری‌های ویژه‌ای دارد.

به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از این محصول باعث اتصال قوی‌تر و استحکام بیشتر درزهای کاشی و سرامیک شده و خواص آبگریزی بسیار بیشتری در مقایسه با ملات‌های ساده ایجاد می‌کند.

داشتن اطلاعات کافی و آگاهی لازم درباره این محصول در هنگام خرید باعث می‌شود تا از مزایای بیشتر و تخصصی محصول (که در ادامه پیرامون آن‌ها صحبت می کنیم) بهره مند شوید.

توصیه ما استفاده از پودر بندکشی و درزگیرهای سهندشیمی است .این محصول خواص منحصربفردی دارد که از ورود و نفوذ آب جلوگیری خواهد کرد.

محصولات ویژه درزگیر چه کاربردهایی دارند؟

از این محصول می‌توان برای درزبندی انواع کاشی و سرامیک، سطوح موزاییک، انواع سنگ و بلوک‌های بتنی و تمامی سطوح تا عمق 15 میلیمتر استفاده کرد.

کاربرد پودر بندکشی

راهنمای استفاده از پودرهای ویژه درزگیر

برای استفاده ی بهتر از این پودر ها، نکاتی وجود دارد که هنگام کار باید به آن‌ها توجه داشت. رعایت این نکات باعث تمیزی و زیبایی بیشتر کار شده و بازدهی محصول مورد نظر را از لحاظ استحکام و کیفیت افزایش می‌دهد. برخی از نکات کاربردی به شرح زیر هستند:

1) پیش از هرچیز، توجه داشته باشید که قبل از درزگیری، ملات یا چسب کاشی ، زیرکار کاملاً خشک شده باشد. این بندکشی حداقل 24 ساعت پس از نصب کاشی‌ها انجام می‌شود.

2) فاصله بین کاشی‌ها باید خالی از گرد و غبار و کثیفی بوده و عمق آن نیز، دو سوم قطر کاشی باشد.

3) این کار حتماً با استفاده از کاردک پلاستیکی انجام شود و اطمینان حاصل کنید که عمق بندها کاملاً پر می‌شود.

4) برای ساخت ملات با غلظت مناسب، باید نسبت 40 به 60 آب و ملات را رعایت کنید. (برای پودرهای 4 کیلوگرمی ، حدود یک و نیم لیتر آب لازم است. به یاد داشته باشید که بهتر است بجای آب ریختن بر روی پودر، پودر ویژه این کار را به آرامی در آب حل کنید. این کار باعث انحلال راحت‌تر و بهتر ملات می‌شود.)

5) پس از ساخت مخلوط همگن ملات، 5 دقیقه به آن فرصت استراحت داده و سپس استفاده نمایید. و پیش از استفاده یک بار دیگر بطور مختصر آن را هم بزنید.

6) هرچه سرعت هم زدن کمتر باشد، امکان ایجاد حباب در ملات کمتر خواهد بود.

7) پیش از خشک شدن ملات درزگیری، با اسفنج مرطوب روی سطح کار بکشید تا پستی و بلندی‌های اطراف بندها محو و کار یک دست شود.

8) ریختن آب به آرامی بر روی سطح بندکشی شده طی 48 ساعت پس از درزگیری، سبب اتصال بیشتر کاشی و ملات شده و استحکام و آب بندی بهتری را نتیجه می‌دهد.

9) دمای مناسب جهت استفاده از آن ، بین 5 تا 40 درجه ی سانتی گراد است.

10) جهت افزایش خواص پودرهای مخصوص درزگیری، مخلوط آن با رزین تقویت کننده ملات توصیه می گردد. (جهت آشنایی با این محصول فوق العاده و مزایای آن به منوی محصولات سایت بروید)

استفاده از مصالح مناسب، نقش مهمی در کیفیت ساختمان ما خواهد داشت. با کسب آگاهی بیشتر درباره محصولات جدید، امکان استفاده هوشمندانه‌تر از آن‌ها برای شما وجود خواهد داشت و در نتیجه، کار نهایی سریعتر، تمیزتر و مقاوم‌تر خواهد بود.

استفاده از این محصول مناسب نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین در انتخاب و خرید آن، دقت عمل به خرج دهید.